O mnie

Moje zdjęcie
Warszawa, Mazowsze, Poland
Po prostu jestem.

środa, 15 lutego 2012

Nie ma tramwajów, jest dzięcioł.

Warszawa, Bielany
Mógł być tytuł "Leśne tramwaje" ale niestety, tramwaje chwilowo opuściły to miejsce. Bardzo lubię robić zdjęcia tramwajów na torowisku pomiędzy przystankami Metro Młociny i Zgrupowania AK Kampinos. Zwłaszcza jadąc od strony metra, odczuwa się kontrast pomiędzy węzłem komunikacyjnym (miasto pełną gębą) a tym odcinkiem (las). Oczywiście las - to za dużo powiedziane, jednak odpowiednio się ustawiając można zrobić zdjęcia "leśnych tramwajów". W "bardzo dawnych" czasach, jeździłem tam nawet na wagary :-). Warszawskie linie tramwajowe usytuowane są głównie w ciągach ulic. Jeszcze 20stka, ale ta "historyczna", mijając pętlę na Kole wyjeżdżała "poza miasto". Niestety. Dotarła tam "cywilizacja". Można znaleźć kilka miejsc na odcinku pomiędzy przystankiem Os. Zielony Staw i pętlą Boernerowo, gdzie przy odpowiednim ustawieniu uda się zrobić zdjęcie "klimatyczny motyw tramwajowy".
Na Bielanach też zaszły zmiany. Po wschodniej stronie torów zniknęły ogródki działkowe a pojawiły się ekrany akustyczne Trasy Mostu Północnego. Na szczęście pozostał odcinek przed samym węzłem Metro Młociny gdzie, zwłaszcza kiedy na drzewach pojawią się liście, ekrany te nie będą zbyt widoczne.

Zdjęcia z mojego profilu na portalu deviantart.com.
2007.11.23
Wagon 116Na/1 nr. tab. 3007 (U-boot)- widok w stronę węzła "Metro Młociny".

Wagony 13N nr. tab. 592#561 (parówa, parówka, cyklop) - widok w stronę przystanku "Zgrupowania AK Kampinos".

2009.09.19
Dni Transportu Publicznego. Linia W kursująca pomiędzy węzłem Metro Młociny i ZET R-4 Żoliborz.
Wagon N nr. tab. 607 - widok w stronę przystanku "Zgrupowania AK Kampinos".

Widok w stronę węzła "Metro Młociny".


Trafił mi się w tym miesiącu dzień, w którym miałem do załatwienia kilka spraw w różnych częściach miasta. Po drodze udało mi się zrobić trochę zdjęć.
Pierwsza seria z tego dnia.
2012.02.04
Jak już pisałem powyżej, tymczasowo tramwaje nie kursują pomiędzy węzłem Metro Młociny i ZET R-4. Zamiast tramwajów spotkałem tam dzięcioła.
Jak widać na torach wydeptano ścieżkę. W tle widoczne ekrany akustyczne Trasy Mostu Północnego.

A to już dzięcioł. Zdjęcia robiłem dokładnie z tego miejsca co poprzednie zdjęcie.
Nie zauważyłbym go, gdyby nie charakterystyczne - "stuk, stuk, stuk".
Na zakończenie - dzięcioł w ruchu.