O mnie

Moje zdjęcie
Warszawa, Mazowsze, Poland
Po prostu jestem.

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

UFO w Markach.

Marki k. Warszawy, Aleja Marszałka Józefa Piłsudskigo narożnik ulicy Szkolnej – 2011.08.21
Podwarszawskie Marki to istny raj dla ludzi „focących”. Obiektów do uwiecznienia na zdjęciach jest bardzo dużo. Pozostałości po cegielniach (coraz mniej), miejsca pamięci, pomniki, kapliczki, krzyże (są nawet dwie karawaki – krzyże morowe, choleryczne, dwuramienne), obok urzędu miasta stoi wąskotorowa lokomotywa Px48 (pamiątka po Radzymińskiej Kolei Wąskotorowej noszącej pierwotną nazwę Kolej Dojazdowa Marecka), Osiedle Briggsówka (charakterystyczne familoki, które zawsze kojarzyły mi się ze Śląskiem) i wiele innych ciekawych obiektów.
Jest też w Markach obiekt, o którym próżno szukać informacji w przewodnikach turystycznych, na stronie miasta, nawet zdjęć w internecie (Panoramio, Google Earth itd. itp) też nie znalazłem (co nie znaczy, że na pewno nie ma).
W Markach bywałem stosunkowo często (rodzina w Strudze). Przez ostatnie trzy lata jeździłem też na Podlasie właśnie przez Marki i zawsze mijałem to mareckie UFO. Nie pamiętam dokładnie kiedy wylądowało, nie wiadomo kiedy odleci :-). Już wcześniej pisałem, że jak gdzieś bywam często to ze zdjęciami krucho. No to się zawziąłem (fajne określenie) i postanowiłem „rowernąc” do Marek w jednym tylko celu – ocykać UFO.
Oto ono.
Po lewej stronie, budynki Osiedla Briggsówka.
A tu można zobaczyć marecki MSI :-)

Wiem, że zbyt duża ilość zdjęć tego samego obiektu i z podobnych ujęć jest niewskazana, jednak tak się rozpędziłem w nadrabianiu zaległości, że sam nie wiem kiedy "nacykałem" ponad 30 zdjęć. A potem problem, co zostawić, co odrzucić. Myślę, że oglądający jakoś "przełkną" to co wrzuciłem.
Wracając do UFO - zawsze kiedy przejeżdżałem było zamknięte. Jakiś czas temu zmieniło barwy. Przedtem było różowo, niebieskie (tak mi się kojarzy). Natomiast na Google Earth wyraźnie widać, że funkcjonowało i to jeszcze w starym malowaniu.

Na koniec jeszcze dwa zdjęcia. Kawałek dalej natrafiłem na ziemski :-) odpowiednik UFO. Niestety, widok raczej smutny.
Marki, Al. J. Piłsudskiego ślepy wylot ul. Braci Briggsów.

W tle komin byłej fabryki braci Briggs (przędzalnia wełny).