O mnie

Moje zdjęcie
Warszawa, Mazowsze, Poland
Po prostu jestem.

poniedziałek, 19 lipca 2010

Coś na ochłodę.

Warszawa, Targówek, ul. Praska - 2010.01.20

Ulica Praska, niestety, nie znajduje się na Pradze. Ulica Praska znajduje się na Targówku. Właściwie to takie "serce" Pragi. A już na pewno "dusza". Od strony zachodniej raczej nic temu miejscu nie zagraża, niestety od strony wschodniej, powoli napiera nowe osiedle. Jak długo jeszcze ta Praga na Targówku wytrzyma?


4 komentarze:

 1. Skoro Praska jest na Targówku to i tak bardziej na Pradze niż Bielańska na Bielanach :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie długo, wygląda prowizorycznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. @Marcin: Różnie to z tymi ulicami jest. Grochowska, w sumie jest na Grochowie, taka np. Bródnowska na Nowej Pradze. Ale masz rację - Bielańskiej do Bielan daleko.

  @lavinka: Prowizorki to polska specjalność, jednak w przypadku tego miejsca może być różnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, budynki tutaj się nie utrzymają, bo tędy przejdzie obwodnica... Zniknie i ten drewniak i podstacja tramwajowa bliżej ronda Żaba. Byłem ponad rok temu na spotkaniu w ratuszu Targówka i niestety rozwiązenie w okoliach Żaby będzie takie jak na stronie SISKOMu (zerknijcie na tę górną, szarą część, ona powstanie później i będzie powodem likwidacji nie tylko tych budynków, ale prawdopodobnie całej ulicy Praskiej). Nie wiem kiedy, ale jednak powstanie - będzie szła od ronda Wiatraczna tunelem i dochodziła do tego miejsca. A można było znaleźć inne rozwiązania.

  Tak czy owak bardzo miło znaleźć blog z (prawie) samymi znanymi mi miejscami. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń