O mnie

Moje zdjęcie
Warszawa, Mazowsze, Poland
Po prostu jestem.

niedziela, 16 marca 2014

Odpoczynek.

Warszawa, Praga Południe, Grochów, Rondo Wiatraczna - 2014.03.12

To jest Grochów, nie Praga. :-)

12 komentarzy:

 1. Skoro to na Grochowie, to może to jest Grochowo, a nie Grochów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z Mokotowem jest podobnie, bo skoro "na Mokotowie", to może to jest Mokotowo, a nie Mokotów? :-)

   Usuń
 2. A nie może być jedno i drugie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej może być jedno i drugie. http://www.grochowpoludniowy.pl/subpage/11/

   Usuń
 3. Wiadomo, że Grochów. Natomiast teraz centralnym miejscem Grochowa powoli staje się plac Szembeka. Już spotkałem się z określeniem, że plac Szembeka to grochowski rynek?

  Natomiast mnogość nazewnictwa tego samego miejsca przybiera w niektórych przypadkach formy wprost karykaturalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed Universamem od strony ronda-nie-ronda też kwitnie bujne życie towarzyskie. Na dodatek jest to pełen lokalny folklor. :-)

   Usuń
 4. Dlatego jestem za wprowadzeniem dla administracyjnych dzielnic jedynie numeracji np. Dzielnica XVI. A nazewnictwo części dzielnic, osiedli zostawić samym mieszkańcom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w kwestii funkcjonalności numeracji dzielnic, jednak poza funkcjonalnością jest to dla mnie "zimne, bezduszne", numeracja nic nie mówi o historii danych terenów. I nie byłoby się o co spierać. :-)

   Usuń
 5. Praga Południe pojawiła się w 1928 roku (jako nazwa) i to ówcześnie decydenci włączyli Grochów do Pragi Południe. Ktoś chciał zaistnieć i zrobił się pasztet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I zapewne taki pasztet już pozostanie. Nie jestem maniakalnym zwolennikiem przywrócenia nazwy Grochów jako dzielnicy Warszawy (koszty), jednak przeszkadza mi kiedy czytam w tytule artykułu lub w tekście - Praga - po czym ze zdjęć lub nazw ulic wynika, że artykuł dotyczy Grochowa, Saskiej Kępy, Gocławia. Jeżeli jest napisane Praga Południe, jest w porządku. Kiedy widzę tylko Praga, automatycznie umiejscawiam treść artykułu na Pradze właściwej.

   Usuń
  2. Jak coś jest napisane, że wydarzyło się na Mokotowie, a z artykułu wynika, że to np. Sadyba...

   Usuń
  3. "Jak coś jest napisane, że wydarzyło się na Mokotowie, a z artykułu wynika, że to np. Sadyba..." - to jest to prawda. Sadyba jest częścią Mokotowa. Praga częścią Pragi Południe nie jest. Widać różnicę?

   Usuń